Kielczanin Maciej Sikoński – Mistrzem Świata w Karate. Świetny wynik klubu SHIRO

W miniony weekend w dniach 13-14 kwietnia w Rzgowie w województwie łódzkim odbył się międzynarodowy turniej o Puchar Świata w Karate Kyokushin, czyli „KYODO” WORLD CUP 2024. Na podium stanął m.in. związany z Kielcami i znany z wielu udanych występów na światowych arenach sensei Maciej Sikoński, zajmując pierwsze miejsce w kategorii seniorów.

Wydarzenie zgromadziło wybitnych zawodników z całego globu, którzy rywalizowali ze sobą w formule walki wręcz w pełnym kontakcie. Łącznie na turnieju obecni byli reprezentanci z 30 krajów, a także najlepsze polskie kluby. Aby zaprezentować swoje umiejętności do Polski przybyli goście honorowi m.in. z: Japonii, Pakistanu, Francji, Iranu, Cypru, Azerbejdżanu, Ukrainy, Niemiec, Włoch.

Jednym z pięciorga reprezentantów kadry narodowej reprezentującej barwy biało-czerwone we wspomnianym turnieju był sensei Maciej Sikoński 4 Dan w Karate Kyokushin, który tym razem zawalczył w kategorii Kumite 80kg + Open i po pojedynkach z cięższymi od siebie o nawet 20 kg przeciwnikami, wywalczył pierwsze miejsce, stając się aktualnym Mistrzem Świata w Karate.

Wyselekcjonowanymi do rywalizacji w dyscyplinie Kumite (walka w pełnym kontakcie) ramię w ramię z naszym mistrzem walczyli: sensei Anna Rutkowska 2 dan, która zdobyła pierwsze miejsce oraz tytuł najlepszej zawodniczki turnieju, sensei Hanna Grużewska 3 dan oraz sensei Eugeniusz Probyiholova 3 dan, którzy wywalczyli po ciężkich bojach srebrne krążki oraz tytuły Wicemistrzów Świata w swoich kategoriach. Piąty, również bardzo utytułowany członek ekipy sensei Arkadiusz Grzyb 3 dan, po swoim pierwszym eliminacyjnym pojedynku doznał kontuzji ramienia, która wykluczyła go z dalszego udziału w turnieju.

Maciej Sikoński to znany kieleckiej i świętokrzyskiej społeczności sportowiec najwyższej klasy, co udowadnia regularnie od 2006 roku. Na swoim koncie posiada wiele trofeów z innych międzynarodowych imprez w takich dyscyplinach jak kickboxing, karate oraz MMA.

Ponadto w turnieju o Puchar Świata w Karate Kyokushin, czyli „KYODO” WORLD CUP 2024 wystartowali zawodnicy SHIRO Kyokushin Klub Karate, którzy również odnieśli spektakularny wynik sportowy. Młoda kielecka kadra wywalczyła cztery złote medale, jeden srebrny i brązowy. Pierwsze miejsca w swoich kategoriach zajęli: Szymon Nartowski, Sebastian Zapała, Maksymilian Moskal i Kalina Bęben. Na drugim miejscu znalazł się Bartłomiej Bać, a na trzecim Bartosz Bojek.