„Żółto-biało-niebieski” tłum przejął Rynek. Kibice świętowali 21. Mistrzostwo Polski szczypiornistów Industrii

Industria Kielce odzyskała tytuł mistrzów Polski w piłce ręcznej, pewnie pokonując Orlen Wisłę Płock w finałowej rywalizacji Orlen Superligi. Sukces zespołu zwieńczyła wieczorna feta na kieleckim Rynku, podczas której zawodnicy i sztab szkoleniowy świętowali trofeum wraz z tysiącami wiernych kibiców.

W niedzielne wczesne popołudnie w drugim spotkaniu finałowym Orlen Superligi Industria Kielce pokonała w Hali Legionów Orlen Wisłę Płock 36:27. Dzięki triumfowi wywalczonemu tydzień wcześniej w Orlen Arenie (30:25) zakończyli rywalizację toczoną do dwóch wygranych spotkań. Tym samym „żółto-biało-niebiescy” odzyskali tytuł mistrzów Polski po dwuletniej przerwie. 

O godzinie 18.00 na kieleckim Rynku odbyła się mistrzowska feta. Radosnemu świętowaniu towarzyszyła znana z Hali Legionów muzyka i pozytywna energia. – Dziękuję Wam za to, że byliście z nami nie tylko w tych cudownych momentach, jak ten, ale pokazaliście, że kibicem się jest, a nie bywa. Byliście przy nas w trudnych chwilach. Bez Waszej pomocy dzisiejszego sukcesu by nie było – powiedział do zgromadzonych fanów Krzysztof Lijewski, trener Industrii.

W zakończonym sezonie 2025/2026 kieleccy piłkarze ręczni poza mistrzostwem kraju zdobyli również Superpuchar. 

Fot. UM Kielce/Industria Kielce