Złoto dla Kielc podczas Mistrzostw Polski w Bilard!

Sebastian Batkowski, grający na co dzień w drużynie Nosanu Kielce, wywalczył złoty medal w odmianie 10-bil na rozgrywanych w stolicy województwa świętokrzyskiego Mistrzostwach Polski w Bilard.

Drogę do finału kielecki zawodnik utorował sobie poprzez zwycięstwa nad między innymi Michałem Turkowskim i Tomaszem Kapłanem (obaj Nosan Kielce), a także aktualnym mistrzem Polski w odmianę 8-bil, Mariuszem Skonecznym.

W półfinale Batkowski ograł 7:3 Konrada Juszczyszyna i tym samym znalazł się w finale, gdzie czekał na niego wicemistrz świata 8-bil, Wiktor Zieliński. Bilardzista Nosanu zaliczył trudny początek, ale w trakcie meczu zdołał się odbudować i ostatecznie przechylił szalę na swoją korzyść pokonując Zielińskiego 7:5.

Wśród Pań kolejne srebro podczas tegorocznego turnieju rozgrywanego w Hotelu Binkowski wywalczyła Dominika Pawełczyk, która na ostatniej prostej do najwyższego miejsca podium przegrała z multimedalistką Oliwią Zalewską 2:5.

Poznaliśmy mistrzynie oraz mistrzów 8-bil oraz „dziesiątki”, natomiast w czwartek rozpoczęły się zmagania w ostatnią z trzech dostępnych na Mistrzostwach Polski w Bilard odmian, 9-bil. Finałowe starcia w tej odmianie już w piątek. Wszystkie mecze można śledzić na https://tvsports.pl.