Za nami pierwszy weekend z akcją „Skóra pod lupą-znamiona pod kontrolą”

203 osoby skorzystały z akcja profilaktyczno-edukacyjnej „Skóra pod lupą – znamiona pod kontrolą” w pierwszy weekend 15-17 maja.

W mobilnym punkcie Fura Zdrowia można było porozmawiać ze specjalistą w dziedzinie chorób skórnych, skonsultować niepokojące zmiany oraz otrzymać materiały edukacyjne (do pobrania poniżej). Każda z 29 osób u których znamiona budziły wątpliwość otrzymała informację i zalecenie poszerzenia diagnostyki w poradni specjalistycznej. Skala ta dowodzi jak bardzo potrzebne są działania profilaktyczne i edukacja wśród mieszkańców naszego miasta. Akcja jest realizowana w ramach Kieleckiego Budżetu Obywatelskiego.

Kolejne terminy, w których będzie można skorzystać z porad profilaktyczno-edukacyjnych:

• 12 – 14 czerwca 2026 r. (piątek–sobota–niedziela) w godzinach 9-18 (z przerwą między 13-14)

• 18 – 20 września 2026 r. (piątek–sobota–niedziela) w godzinach 9-18 (z przerwą między 13-14)

• 9 – 11 października 2026 r. (piątek–sobota–niedziela) w godzinach 9-18 (z przerwą między 13-14).

Pliki do pobrania

Lp. Nazwa Typ Rozmiar
1. Kielce sprawdzają znamiona.pdf PDF 3.33 MB