Wyjątkowy, przedświąteczny piątek na Placu Artystów

Do świątecznych stołów podczas Miejskiej Wigilii zostali zaproszeni wszyscy mieszkańcy Kielc i goście naszego miasta. Nie zabrakło dobrych słów, życzeń, uśmiechów i serdeczności. Bo w tym wyjątkowym czasie, każdy z nas potrzebuje obecności drugiego człowieka.

Świątecznymi potrawami częstowali uczestników wydarzenia prezydent Kielc Bogdan Wenta, jego zastępcy Bożena Szczypiór i Marcin Chłodnicki oraz radni.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni, że na nasze spotkanie przyszło tak dużo osób. Myślę, że każdy znalazł dla siebie coś smacznego. Jednak najważniejsze, że mogliśmy się spotkać z Kielczanami, żeby podzielić się dobrym słowem. To jest istotą Świat Bożego Narodzenia, poczucie wspólnoty. Życzę wszystkim, żeby te Święta były rodzinne i spokojne. Niech w Nowym Roku omijają nas problemy – powiedział prezydent Kielc Bogdan Wenta.

- To czas na chwile refleksji i podziękowania dla wszystkich, którzy z nami współpracują na rzecz naszego miasta. Na Miejską Wigilię przyszły także osoby samotne i cieszymy się, że mogliśmy się spotkać. Szukajmy radości w zwykłych chwilach i patrzmy pozytywnie na to co będzie w przyszłości. Życzę wszystkim dużo życzliwości – powiedziała zastępca prezydenta Kielc Bożena Szczypiór.

- To nie tylko okazja do podzielenia się z mieszkańcami ciepłym posiłkiem, ale też do rozmów. Życzę by Święta były spokojne i zdrowe, a w Nowym Roku niech spełnią się wszystkie marzenia, które każdy nosi w sercu – mówił zastępca prezydenta Kielc Marcin Chłodnicki.

- Na świątecznych stołach znalazły się pierogi z kapustą i grzybami, ryba smażona z surówką, barszcz czerwony i kapusta z grochem. Było też coś na słodko – gorąca czekolada i cukierki – opowiadała Magdalena Gościniewicz, dyr. Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Kielcach.

- To bardzo dobry pomysł, bo jednoczy ludzi. Przyszliśmy skosztować serwowanych potraw, których nie przygotowujemy w domu – mówiła jedna z mieszkanek Kielc.

Druga z kobiet podkreśliła, że takie wydarzenia są ważne, bo budują więzi. - Teraz mamy ciężkie czasy i życzę wszystkim lepszych – dodała.

Centrum Duszpasterskie Wesoła 54 obdarowało wszystkich opłatkami.  

- Święta Bożego Narodzenia to święta spotkania. Jeżeli czegoś sobie życzyć to w kluczu wiary spotkania z Bogiem, a w kluczu humanistycznym – spotkania z drugim człowiekiem. Autentycznym, w którym nie ma pretensji i oczekiwań. Umiejętność bycia i uważność na innych jest chyba tym, czego dzisiaj nam najbardziej potrzeba  – mówił ks. Rafał Dudała, rektor Kościoła Akademickiego św. Jana Pawła II w Kielcach.

Specjalny program artystyczny zaprezentował Kielecki Teatr Tańca. Po południu artyści z Klubów Wolna Strefa zaprosili mieszkańców do wspólnego kolędowania.  

Miejska Wigilia była jednym z wydarzeń, które Miasto Kielce, Rejonowe Przedsiębiorstwo Zieleni i Usług Komunalnych oraz Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie wraz z partnerami przygotowali pod wspólnym hasłem „Świątecznie Bliscy”.

Współorganizatorami grudniowych wydarzeń byli: Energetyczne Centrum Nauki Industria, Kielecki Teatr Tańca, Teatr Lalki i Aktora "Kubuś", Zakład Aktywności Zawodowej - Manufaktura Pietraszki, Wzgórze Zamkowe, Muzeum Historii Kielc, Dom Kultury "Zameczek", Kluby Wolna Strefa, Wojewódzki Dom Kultury, Dom Środowisk Twórczych Pałacyk T. Zielińskiego, Centrum Duszpasterskie Wesoła54, Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Spółka z o.o. w Kielcach. Patronat Medialny: Radio Eska.

Powrót na początek strony