Wiatraczek zakręci się po raz 49.

Już za dwa tygodnie rozpocznie się 49. Międzynarodowy Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej. Po trzech latach odbędzie się on w podobnej formule, jak przed pandemią COVID-19.

Przeglądy, warsztaty i koncerty, a także tradycyjny korowód ulicą Sienkiewicza. Już 7 lipca rozpoczyna się 49. Międzynarodowy Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej. To będzie 10 dni wspaniałych wydarzeń.

- Cieszymy się, że festiwal, który jest od lat kojarzona z naszym miastem, znów się odbędzie. To jedna z imprez, która może być dobrym argumentem za przyznaniem Kielcom tytułu "Europejskiej Stolicy Kultury" - powiedział prezydent Kielc, Bogdan Wenta.

W tym roku do naszego miasta przyjedzie blisko 370 osób z Polski i zagranicy. Ponadto w warsztatach i przeglądach udział wezmą młodzi artyści z regionu. Kadra szkoleniowa i wychowawcza liczy w tym roku 62 osoby. Zwieńczeniem dwóch tygodni festiwalowej przygody, będzie koncert galowy, który podobnie jak w ubiegłym roku, składa się z dwóch części.

- W pierwszej, Gospodarze-Gościom zaprezentuje się 380 kieleckich i świętokrzyskich młodych artystów - tłumaczy Dyrektor Artystyczny Festiwalu, hm. Arkadiusz Szostak.

Program Festiwalu

Powrót na początek strony