Wakacyjne remonty w szkołach i przedszkolach. Lista zadań jest długa

Trwają wakacyjne remonty w szkołach i przedszkolach. Miasto wyda w tym roku na ten cel 1 404 787 zł. Na liście zadań do wykonania są m.in. modernizacje łazienek, korytarzy, dachów, odnawianie sal gimnastycznych i lekcyjnych, a także wymiana podłóg. Remonty zostaną przeprowadzone w niemal 30 kieleckich placówkach.

- W pierwszej kolejności wykonywane są prace związane z naprawami po zaleceniach Sanepidu czy innych instytucji kontrolujących. To jest najważniejsze ze względów bezpieczeństwa. Chcemy, zapewnić naszym uczniom jak najlepsze warunki do nauki i uprawiania sportu – mówi Marcin Chłodnicki zastępca Prezydenta Kielc.

Największą inwestycją wartą 260 tysięcy złotych jest modernizacja kotłowni gazowej w II Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Śniadeckiego w Kielcach. Inwestycja jest na etapie przetargu. Wymienione zostaną stare urządzenia i kotły. Dyrektor Tomasz Kośny liczy na spore oszczędności w kosztach ogrzewania.

- Względy ekonomiczne są tutaj bardzo istotne, nowoczesne kotły zużywają znacznie mniej gazu nie te, które pracują w naszej szkole już przeszło 40 lat – mówi dyrektor „Śniadka”. 

Dzięki pieniądzom z budżetu miasta uczniowie dziewiątki będą mieli nową szatnię. W remont zaangażowali się także rodzice, którzy finansowo wsparli szkołę. Zamiast boksów będą szafki, a także nowe podłogi i lampy.

Prace remontowe przeprowadzone zostaną również w III Liceum Ogólnokształcącym im. C.K. Norwida, gdzie za 40 tysięcy złotych zmodernizowana zostanie sala gimnastyczna. Kilka inwestycji dotyczy napraw dachów. Prace zostaną wykonane w Szkole Podstawowej nr 33 oraz w VI Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego w Kielcach. Poza tym na licealistki po powrocie do szkoły czekać będą nowe łazienki.

- Otrzymaliśmy z miasta pełne dofinansowanie na pokrycie kosztów remontu dachu hali sportowej i części pokoju nauczycielskiego czyli 36 tys. zł oraz 40 tys. zł co stanowi 40 % kosztów remontu łazienki, pozostałym źródłem finansowania jest wynajem hali sportowej - mówi Katarzyna Cedro dyr. VI Liceum Ogólnokształcącego im. J. Słowackiego w Kielcach.

Remonty i naprawy zostaną przeprowadzone również w wielu przedszkolach. – Co roku przeznaczamy duże kwoty na poprawę warunków w przedszkolach. Na przykład w Przedszkolu nr 23, wymieniona zostanie instalacja elektryczna, prace kosztować będą 70 tys. zł. Poza tym w tej placówce za 30 tys. zł wyremontujemy łazienki – mówi Marcin Chłodnicki zastępca Prezydenta Kielc.

Natomiast wymiana podłóg zostanie przeprowadzona w pomieszczeniach na parterze budynku Przedszkola Samorządowego nr 14 w Kielcach. Wartość prac to 30 tys. zł.

Zaplanowane remonty zakończą się przed pierwszym dzwonkiem we wrześniu.

Powrót na początek strony