Trzy złota i brąz dla łuczników Stelli Kielce na mistrzostwach Polski

Kilkunastu łuczników na podium po odebraniu medali i dyplomów w zawodach mistrzostw Polski w łucznictwie
zdj. Roman Sputo

Zawodnicy Stelli Kielce podczas rozegranych w Piasecznie Halowych Mistrzostw Polski Juniorów zaprezentowali światową klasę. Świetny start zaliczył Karol Rokita, który zdobył trzy złote medale: indywidualny, w mikście z Milą Starodub oraz w zespole z Kacprem Kałużą, Maciejem Mrozikiem i Adamem Piestrzyńskim. Ponadto trzecie miejsce w strzelaniach indywidualnych zajął Maciej Mrozik.

Karol Rokita z kieleckiej Stelli, zdobył tytuł Halowego Mistrza Polski Juniorów na rok 2024. W finale pokonał 7:1 Karola Bartoszka z KS Drukarz Warszawa. Brązowy medal i tytuł II wicemistrza Polski wywalczył Maciej Mrozik, a w kwalifikacji końcowej Kacper Kałuża zajął 6 miejsce.

W Piasecznie rozegrane zostały również mistrzostwa Polski młodzieżowców, w których do 1/8 finału doszło dwóch zawodników Stelli Paweł Soboń i Radosław Gil, a rywalizację zespołową zakończyli na 5 miejscu.

Wśród młodzieżowców Halowym Mistrzem Polski został Mateusz Mędrzak z Łucznika Żywiec, który w pojedynku finałowym 6:5 pokonał Maksymiliana Osucha – OŚ AZS Poznań. Pojedynek rozstrzygnęła jedna strzała barażowa (10:9). Brązowe medale zdobyli ich koledzy klubowi Konrad Kupczak z Łucznika i Seweryn Janus z OŚ AZS Poznań

W tej samej kategorii wiekowej tytuł Halowej Mistrzyni Polski zdobyła Maria Małolepsza zawodniczka LKS Mazowsza Teresin, która w finale pokonała  6:2 Klaudię Płazę – LKS Łucznik Żywiec. Brązowe medale zdobyły: Dominika Nowak  (KS Społem Łódź) i  Kinga Tomaszewicz (OŚ AZS Poznań)

W Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów i Młodzieżowców w Łucznictwie udział wzięło udział 133 zawodników z 25 klubów Polski.