Świetny start KKL Kielce na Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów

Zawodnicy KKL Kielce z medalami

Cztery złote medale zdobyli zawodnicy Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego na Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów w Rzeszowie. Trzy z nich były autorstwa podopiecznych Agnieszki Wrony, rywalizujących w skoku o tyczce.

Reprezentanci KKL Kielce zdominowali konkurs skoku o tyczce. Natalia Biskupska zdobyła złoty medal w kategorii juniorek. Uzyskała wysokość 3,85 metra, ustanawiając rekord życiowy. Zofia Jastrząb zwyciężyła w konkursie wśród juniorek młodszych - z rekordem życiowym - 3.85 metra.Nikodem Pochopień też wywalczył złoty medal w skoku o tyczce z rekordem życiowym 4.80 metra. Ta trójka złotych medalistów to podopieczni trenerki Agnieszki Wrony.

Czwarty złoty medal dla KKL Kielce zdobyła Oliwia Bełczew - z czasem 2:55.68 wygrała bieg na 1000 metrów juniorek młodszych. Trenerem tej zawodniczki jest Krzysztof Jóźwik.

KKL Kielce zajął wspólnie z AML Słupsk drugie miejsce w klubowej klasyfikacji medalowej Halowych Mistrzostw Polski Juniorów.