Strażacy z Kielc w Gotha

W dniach od 01. do 05. Maja 2014 roku odbyło się w Gotha spotkanie delegacji z jej miast partnerskich. Na zaproszenie Nadburmistrza, Pana Knuta Kreuch, wzięła w nim również udział 9 – cio osobowa delegacja z naszego miasta, której przewodniczył Pan Tomasz Bogucki Przewodniczący Rady Miasta. Z racji 150 rocznicy powstania straży pożarnej w Gotha, tegoroczne uroczystości święta miasta zdominowane zostały przez tematykę pożarniczą. Zasadniczy trzon delegacji z Francji, Stanów Zjednoczonych, Salzgitter, Słowacji oraz Kielc stanowili strażacy. Nasze miasto reprezentowała 5-cio osobowa grupa strażaków z Komendantem Miejskim Straży Pożarnej w Kielcach starszym brygadierem Krzysztofem Janickim na czele.

Oprócz zwiedzania obiektów tematycznie związanych ze strażą pożarną, takich jak jednostki straży pożarnej w Erfurcie i Gotha oraz muzeum strażackiego w miejscowości Fulda, organizatorzy zadbali również o to, aby znalazł się czas na pospacerowanie po starym mieście w Erfurcie, stolicy Turyngii, oraz obejrzeniu eksponatów muzeum książęcego w Gotha.


Podczas spotkania w ratuszu z Panem Nadburmistrzem Knutem Kreuch po oficjalnych powitaniach nastąpiła wymiana podarunków a następnie wszyscy udali się na Rynek Główny, aby wziąć udział w „święcie ognia”.

Kulminacyjnym punktem Dni Miast Partnerskich i Święta Gotha był przemarsz barwnego pochodu ulicami miasta. Wzięły w nim udział różne organizacje i związki, osoby starsze i młodzież a jedynym celem przemarszu było dobrze się bawić. W grupie strażaków maszerowała również i nasza delegacja. Na zakończenie przemarszu zaprezentowany został stary sprzęt strażacki, który pomimo swoich lat nie zawiódł sprawnością. Pochód zamknął Nadburmistrz w asyście oficjalnych przedstawicieli delegacji.

Powrót na początek strony