Rodzinna niedziela pełna atrakcji! Zapraszamy na Kieleckie Dni Profilaktyki w Parku Miejskim

Już w najbliższą niedzielę, 24 maja, kielecki Park Miejski zamieni się w przestrzeń zabawy, integracji oraz edukacji. W godzinach 12.00–17.00 zapraszamy na festyn rodzinny zorganizowany w ramach Kieleckich Dni Profilaktyki. Na uczestników czekają m.in. darmowa wata cukrowa, występy artystyczne, porady ekspertów oraz mnóstwo animacji dla dzieci i młodzieży. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Organizatorzy przygotowali bogaty program, w którym każdy – od najmłodszych do seniorów – znajdzie coś dla siebie. Park Miejski wypełni się muzyką, rękodziełem i pozytywną energią.

Scena i strefa kreatywna (Muszla Koncertowa)

• Występy młodych artystów: W muszli koncertowej swoje talenty wokalne i taneczne zaprezentują dzieci oraz młodzież z kieleckich świetlic środowiskowych i klubów młodzieżowych.
• Namioty pełne pasji: Każda placówka zaprezentuje unikalne prace plastyczne swoich podopiecznych. Będzie można podziwiać i zainspirować się m.in. własnoręcznie robioną biżuterią z koralików, technikami decoupage, quilling, origami czy ozdobami z filcu.
• Wspólny taniec: Jednym z punktów programu będzie taniec integracyjny, do którego będą mogli dołączyć wszyscy uczestnicy festynu.

Strefa zdrowia i edukacji
• Bezpłatne badania: Możliwość wykonania analizy składu ciała, pomiaru tkanki tłuszczowej oraz profesjonalnej konsultacji wynikowej.
• Bezpieczeństwo na co dzień: Pokazy udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
• Alkogogle: Młodzież będzie mogła osobiście sprawdzić na specjalnym torze przeszkód, jak alkohol zaburza koordynację ruchową i jak trudno poruszać się w stanie nietrzeźwości.
• Konkursy z nagrodami: Quizy i zabawy z wiedzy o zagrożeniach płynących z uzależnień od alkoholu i narkotyków.

Atrakcje dla dzieci (i nie tylko)
• Malowanie twarzy i zaplatanie kolorowych warkoczyków.
• Całkowicie darmowa wata cukrowa oraz popcorn dla każdego.

Festyn to nie tylko zabawa, ale też doskonała okazja do zdobycia ważnej wiedzy i wsparcia. Przez cały czas trwania imprezy do dyspozycji mieszkańców będą pracownicy i specjaliści, którzy udzielą bezpłatnych porad oraz udostępnią materiały edukacyjne. W strefie konsultacyjnej dyżurować będą przedstawiciele:

• Świętokrzyskiego Centrum Profilaktyki i Edukacji,
• Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych,
• Świętokrzyskiego Klubu Abstynentów „RAJ”.

Wydarzenie jest realizowane w ramach zadań wynikających z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii, jako część Świętokrzyskich Dni Profilaktyki.

Organizatorzy: Świętokrzyskie Centrum Profilaktyki i Edukacji, Wydział Polityki Społecznej i Profilaktyki Zdrowotnej Urzędu Miasta Kielce oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.