Przedszkolaki i uczniowie z Kielc polubili „Rowerowy maj”. Punkty można zdobywać do 29 maja

W akcji aktywnie uczestniczy prawie trzy tysiące przedszkolaków i ponad tysiąc uczniów podstawówek. Zasady są proste - dzieciaki zdobywają punkty za każdy przejazd na rowerze lub hulajnodze do szkoły lub przedszkola. Przed nimi ostatni tydzień wyzwania. Choć jesteśmy pewni, że dobre nawyki zostaną z młodymi ludźmi na dłużej.

„Rowerowy maj” to największa w Polsce kampania promująca zdrowe nawyki transportowe wśród najmłodszych. Taki sposób dotarcia na zajęcia dostarcza dzieciakom mnóstwo dużo frajdy. Zwłaszcza przedszkolakom, które w niektórych placówkach wykręcają frekwencją w okolicach 80 procent.  

W tym roku w do akcji dołączyło 21 placówek z Kielc – 11 przedszkoli i 9 szkół.  

Dzieciaki będą zdobywać punkty do 29 maja. Wystarczy, że przyjadą do szkoły lub przedszkola na rowerze, hulajnodze, rolkach lub deskorolce. Każdy przejazd to kolejny punkt, który zasila konto uczestnika oraz jego grupy lub klasy. W ramach akcji przewidziano nagrody:

• dla trzech najaktywniejszych szkół,

• dla trzech najaktywniejszych przedszkoli,

• nagrody grupowe dla klas i grup przedszkolnych,

• nagrody indywidualne dla najbardziej aktywnych uczestników.

Szczegóły na stronie https://rowerowymaj.eu/kielce-2026/