Podział punktów na inaugurację PKO Ekstraklasy

Remisem 1:1 zakończył się mecz 1. kolejki PKO Ekstraklasy, pomiędzy Koroną Kielce, a Legią Warszawa. Goście wyszli na prowadzenie w 73. minucie po golu Ernesta Muçiego. Wyrównał 10 minut później Jakub Łukowski.

Korona od 61. minuty grała w przewadze jednego zawodnika, po drugiej żółtej, a w konsekwencji czerwonej kartce dla Mateusza Wieteski.

Korona Kielce: 1. Konrad Forenc - 25. Grzegorz Szymusik (75, 23. Adrian Danek), 66. Miłosz Trojak, 90. Kyryło Petrow, 33. Saša Balić (73, 3. Roberto Corral) - 10. Jacek Kiełb (73, 45. Luka Zarandia), 26. Oskar Sewerzyński, 22. Adam Deja, 6. Jacek Podgórski (62, 9. Adam Frączczak) - 7. Jakub Łukowski, 99. Jewgienij Szykawka (62, 18. Bartosz Śpiączka).

Legia Warszawa: 1. Kacper Tobiasz - 55. Artur Jędrzejczyk, 29. Lindsay Rose, 4. Mateusz Wieteska, 5. Yuri Ribeiro - 13. Paweł Wszołek, 99. Bartosz Slisz, 27. Josué, 20. Ernest Muçi (90, 18. Patryk Sokołowski), 11. Róbert Pich (63, 17. Maik Nawrocki; 83, 14. Ihor Charatin) - 39. Maciej Rosołek.

kartki żółte: Podgórski, Śpiączka - Wieteska, Josué, Jędrzejczyk.
kartka czerwona: Mateusz Wieteska (61. minuta, Legia, za drugą żółtą).

sędzia: Tomasz Musiał (Kraków).

Spotkanie na Suzuki Arenie oglądało 14 515 kibiców.