Nie tylko z tablicą i kredą. Nauczyciele i rodzice z „Ósemki” przygotowują musical

46 aktorów-amatorów, barwne stroje i szczytny cel. Nauczyciele oraz rodzice uczniów Szkoły Podstawowej nr 8 w Kielcach zapraszają na musical „Niekończąca się baśń”. Każdy bilet na to wydarzenie jest niezwykłą cegiełką, która zasili budowę stacjonarnego Hospicjum dla dzieci w Kielcach. Razem ze społecznością placówki zapraszamy już 15 czerwca o godz. 18:00 na Dużą Scenę Kieleckiego Centrum Kultury. To doskonała okazja, żeby zobaczyć piekną opowieść, ludzi z pasją i wesprzeć piękny cel.

Próby do przedstawienia idą pełną. Jeśli ktoś myśli, że przygotowania do szkolnego musicalu to nudne recytowanie wierszyków, to bardzo się myli. Zajrzeliśmy za kulisy przygotowań i także nam udzieliła się pozytywna energia. Choć wszyscy do zadania podchodzą poważnie, to nie brakuje doskonałej zabawy i integracji.

- Nie jesteśmy profesjonalistami. Jesteśmy całkowicie naturszczykami, amatorami. Prowadzi nas nauczycielka muzyki Małgosia Kobryń. Tańczymy i śpiewamy. Jak to w musicalu – mówi dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 8 im. Wojska Polskiego Urszula Dulnik.

Kostiumy to pełne DIY – zrób to sam. Rodzice i nauczyciele szukają inspiracji w czeluściach szaf i internetu. Efekt? Nas zachwycił. I jesteśmy przekonani, że w połączeniu z przygotowywaną scenografią widzowie poczują się jak w świecie fantazji.

„Niekończąca się baśń” to opowieść o Sebastianie – samotnym i odrzuconym przez rówieśników chłopcu, który za sprawą magii odkrywa w sobie odwagę, wartość przyjaźni i siłę wyobraźni.

Bilety na pierwszy zaplanowany pokaz 2 czerwca z okazji Dnia Dziecka już się wyprzedały. Jednak musical będzie można zobaczyć 15 czerwca o godz. 18:00 na Dużej Scenie Kieleckiego Centrum Kultury. Niezwykły bilet, cegiełka na budowę Hospicjum dla dzieci w Kielcach, kosztuje 30 zł. Bilety są dostępne na stronie Kieleckiego Centrum Kultury i w kasach.