W Kielcach trwa XI edycja Międzynarodowych Targów Branży Pogrzebowej i Cmentarnej NECROEXPO. Wydarzenie po raz kolejny zgromadziło liderów rynku funeralnego z Polski i zagranicy, potwierdzając swoją pozycję jako najważniejszego spotkania branży w Europie Środkowo-Wschodniej.
W uroczystości otwarcia udział wzięła prezydent Kielc Agata Wojda, przedstawiciele organizacji branżowych, międzynarodowych stowarzyszeń funeralnych oraz wystawcy z kraju i zagranicy. Partnerem wydarzenia tradycyjnie jest Stowarzyszenie Polska Izba Pogrzebowa, które od pierwszej edycji współtworzy targi NECROEXPO. Tegoroczna edycja to blisko 140 wystawców i 50 wydarzeń w ciągu trzech dni.
Ceremonię rozpoczął wyjątkowy występ Patrycji Owczarzak z firmy Piękna Ceremonia, która wykonała utwór „Lubię wracać tam gdzie byłem” Zbigniewa Wodeckiego, symbolicznie podkreślając wieloletnią tradycję spotkań branży funeralnej w Kielcach.
Podczas otwarcia nie zabrakło podziękowań i wyróżnień dla osób szczególnie zasłużonych dla rozwoju targów i całej branży pogrzebowej. Specjalne statuetki wręczono m.in. przedstawicielom Targów Kielce, wieloletnim partnerom NECROEXPO oraz przedsiębiorcom od lat związanym z wydarzeniem.
Nowością tegorocznej edycji jest udział Polskiego Stowarzyszenia Celebrantów Humanistycznych, które prezentuje humanistyczne ceremonie pogrzebowe w specjalnie przygotowanej Sali Pożegnań.
Ceremonię zakończył pokaz odzieży dla pracowników zakładów pogrzebowych przygotowany przez zespół Carmen oraz oficjalne otwarcie ekspozycji targowej. Przed uczestnikami dwa dni spotkań biznesowych, premier produktowych, konferencji i branżowych debat.
XI edycja NECROEXPO po raz kolejny udowadnia, że Kielce są miejscem najważniejszych rozmów o przyszłości branży pogrzebowej i cmentarnej.