Nadzieja Kielc zdobyła złoty medal Mistrzostw Polski

Natalia Nadrzewia z UKS „Zalew Kielce” zdobyła złoty medal Mistrzostw Polski olimpijskiej klasy Laser Radial, w kategorii juniorów młodszych (dawna OOM). Zawodniczka jest tegoroczną laureatką nagrody „Nadzieje Kielc”.

Regaty całej floty klasy Laser Radial U17 K, podczas których Natalia okazała się najlepsza, obyły się 26 września br. w Górkach Zachodnich.

Poprzednio (9 września br.) kielczanka zdobyła złoty medal Mistrzostw Polski klasy Laser Radial U17 K, w konkurencji sprintu żeglarskiego. W tej konkurencji ma prawo startować tylko 10 najlepszych zawodniczek w kraju, wyłonionych w drodze eliminacji .

Niedzielne regaty rozegrano w bardzo trudnych warunkach. Pierwszego dnia był sztorm i wyścigi się nie odbyły. Drugiego dnia, mimo bardzo silnego wiatru i dużej fali, rozegrano 4 wyścigi. Zawodnicy byli na wodzie 8 godzin.

Trzeci dzień rywalizacji przebiegał pod znakiem zanikającego wiatru i spokojnego morza. Aby wygrać trzeba było być bardzo wszechstronnie wyszkolonym zawodnikiem - umieć walczyć zarówno na silnym jak i na słabym wietrze.

W ubiegłym roku Natalia Nadrzewia również zdobyła podwójne Mistrzostwo Polski: w konkurencji sprintu żeglarskiego oraz w regatach flotowych. Startowała jednak w klasie Laser 4.7. W tym roku rywalizacja odbywała się już na olimpijskich jachtach klasy Laser Radial.