„Na trzeźwo do celu”. Akcja edukacyjna dla młodzieży

W Zespole Placówek Oświatowych nr 2 rozpoczął się cykl spotkań pod nazwą „Na trzeźwo do celu” organizowany przez Wydział Polityki Społecznej i Profilaktyki Zdrowotnej Urzędu Miasta wraz z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Świętokrzyskim Centrum Profilaktyki i Edukacji oraz Policją.

Tematyka spotkań dotyczy bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym i ma na celu:

- usystematyzowanie wiedzy dotyczącej praw i obowiązków poszczególnych uczestników ruchu (pieszy, rowerzysta, motocyklista, kierowca samochodu, hulajnogi)

- zapoznanie z pojęciem „stanu po użyciu alkoholu”, „stanu nietrzeźwości” oraz wyjaśnienie, co grozi pijanemu kierowcy w razie spowodowania przez niego wypadku

- edukację w zakresie negatywnego wpływu alkoholu na zdolności prowadzenia samochodu oraz odpowiedzialności psychicznej i emocjonalnej sprawcy wypadku

- budowanie poczucia odpowiedzialności za siebie i innych

- zachęcanie do reagowania w sytuacji, gdy pijany kierowca chce prowadzić samochód

- informowanie o Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, jako jednostce, która zajmuje się pomocą dla osób zmagających się z nadużywaniem alkoholu.

Zajęcia „Na trzeźwo do celu” odbędą się również:

12 maja w Zespole Szkół nr 3 – Al. Legionów 3 (godzina 9.10 do 11.40)

13 maja w Zespole Szkół Mechanicznych – ul. Jagiellońska 32 (godzina 9.40 do 12.15)

25 maja w Zespole Szkół Przemysłu Spożywczego ul. Zagórska 14 (godzina 9.10 do 11.40).