W Zespole Placówek Oświatowych nr 2 rozpoczął się cykl spotkań pod nazwą „Na trzeźwo do celu” organizowany przez Wydział Polityki Społecznej i Profilaktyki Zdrowotnej Urzędu Miasta wraz z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Świętokrzyskim Centrum Profilaktyki i Edukacji oraz Policją.
Tematyka spotkań dotyczy bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym i ma na celu:
- usystematyzowanie wiedzy dotyczącej praw i obowiązków poszczególnych uczestników ruchu (pieszy, rowerzysta, motocyklista, kierowca samochodu, hulajnogi)
- zapoznanie z pojęciem „stanu po użyciu alkoholu”, „stanu nietrzeźwości” oraz wyjaśnienie, co grozi pijanemu kierowcy w razie spowodowania przez niego wypadku
- edukację w zakresie negatywnego wpływu alkoholu na zdolności prowadzenia samochodu oraz odpowiedzialności psychicznej i emocjonalnej sprawcy wypadku
- budowanie poczucia odpowiedzialności za siebie i innych
- zachęcanie do reagowania w sytuacji, gdy pijany kierowca chce prowadzić samochód
- informowanie o Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, jako jednostce, która zajmuje się pomocą dla osób zmagających się z nadużywaniem alkoholu.
Zajęcia „Na trzeźwo do celu” odbędą się również:
12 maja w Zespole Szkół nr 3 – Al. Legionów 3 (godzina 9.10 do 11.40)
13 maja w Zespole Szkół Mechanicznych – ul. Jagiellońska 32 (godzina 9.40 do 12.15)
25 maja w Zespole Szkół Przemysłu Spożywczego ul. Zagórska 14 (godzina 9.10 do 11.40).