W Kielcach uczczono Narodowy Dzień Zwycięstwa. Uroczystości upamiętniające kapitulację III Rzeszy w dniu 8 maja 1945 roku i 81. rocznicę zakończenia II wojny światowej odbyły się na Cmentarzu Wojskowym. Władze Kielc reprezentował zastępca prezydentki Łukasz Syska.
Na Cmentarzu Wojskowym modlono się za żołnierzy poległych podczas II wojny światowej. Złożono również wieńce oraz zapalono znicze przez przedstawicieli władz państwowych, samorządowych oraz mieszkańców Kielc.
Narodowy Dzień Zwycięstwa to święto państwowe, które ma na celu upamiętnienie zwycięstwa nad hitlerowskimi Niemcami i zakończenie II wojny światowej. Wprowadzone zostało przez Sejm w 2015 roku. Jednocześnie ustawa o ustanowieniu Narodowego Dnia Zwycięstwa zniosła przewidziane wcześniej na 9 maja Narodowe Święto Zwycięstwa i Wolności oraz spowodowała zniesienie dekretu z 1945 roku, który je wprowadził.