„Mądrość Wieku – Siła Natury”. Spotkanie dla seniorów z Kielc i powiatu kieleckiego

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach zaprasza do udziału w kampanii edukacji ekologicznej EKO Senior pod hasłem „Mądrość Wieku – Siła Natury”, realizowanej dla seniorów z województwa świętokrzyskiego.

Celem kampanii jest dotarcie do seniorów z praktyczną i przydatną na co dzień wiedzą dotyczącą np.:
- zanieczyszczenia powietrza i wpływu na zdrowie seniorów, jak się przed tym chronić,
- właściwych nawyków korzystania z energii i wody, czyli co możemy zrobić, by zmniejszyć
swoje rachunki,
- ogrzewania domów i korzystania z odnawialnych źródeł energii,
- możliwości dofinansowania do przedsięwzięć proekologicznych.

Dodatkowo w prosty sposób zaprezentowany zostanie nowy system kaucyjny i korzyści z niego płynące.

Do kampanii zaproszeni zostali przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej oraz Policji, by dodatkowo wzmocnić przekaz bezpiecznego korzystania z różnych źródeł ogrzewania i zachowania ostrożności w trudnych sytuacjach.

Spotkanie dla seniorów odbędzie się we wtorek 16 czerwca w Kielcach, w sali konferencyjnej Willi Hueta, ul. J. Słowackiego 25. Początek spotkania o godz. 10:00 i potrwa ono ok. 2 godzin. Po spotkaniu przewidziano gorącą kawę, herbatę i słodki poczęstunek. Wstęp wolny.

Zgłoszenia udziału trwają do 8 czerwca br. Kontakt z WFOŚiGW w Kielcach: email: doradcy.energetyczni@wfos.com.pl 

Pliki do pobrania

Lp. Nazwa Typ Rozmiar
1. Zaproszenie.jpg JPG 138.77 KB
2. Program.jpg JPG 138.38 KB