Kolorowa Wielkanoc w centrum Kielc

Są warsztaty, konkursy, świąteczne maskotki, żywe kurczaki, królik, występy młodych artystów, smakołyki i moc życzeń. W sobotę i w niedzielę zapraszamy na przedświąteczne spotkania i atrakcje w centrum Kielc. A do 7 kwietnia kielczanie i goście naszego miasta mogą odwiedzać stragany z rękodziełem i przysmakami.

W tym roku Miasto Kielce i Rejonowe Przedsiębiorstwo Zieleni i Usług Komunalnych wraz z partnerami proponują Jarmark Wielkanocny.

- Dzięki wszystkim, którzy włączyli się w organizację tego wydarzenia zarówno i młodsi mieszkańcy naszego miasta, jak i starsi znajdą coś dla siebie. Życzę Państwu zdrowych i spokojnych Świąt Wielkanocnych w rodzinnej atmosferze – mówił prezydent Kielc Bogdan Wenta podczas otwarcia Jarmarku.

- Bardzo dziękuję wszystkim partnerom, którzy zaangażowali się w przygotowanie tego wydarzenia. Nam zależało, żeby stworzyć w centrum miasta fajną przestrzeń do przedświątecznych spotkań i spacerów. Zapraszamy wszystkich na weekendowe atrakcje i do odwiedzania stoisk na ul. Sienkiewicza – powiedziała Renata Gruszczyńska, prezes Rejonowego Przedsiębiorstwa Zieleni i Usług Komunalnych. Specjalnie dla mieszkańców Kielc „Zieleń” przygotowała prezenty - nasiona rzeżuchy. Można też skorzystać z przejażdżki meleksem.

Mimo, że w sobotę pogoda potwierdziła znane przysłowie „Kwiecień plecień, co przeplata, trochę zimy trochę lata”, to wiele osób zdecydowało się ciepło ubrać, zabrać parasole i odwiedzić Jarmark Wielkanocny.

- Specjalnie przyszłam. Dostałam rzeżuchę, którą posieję i mam nadzieję, że jeszcze przed Wielkanocną urośnie. Bardzo fajnie. Zrobiło się kolorowo, można pospacerować, spotkać się, może coś kupię – mówiła nam Pani Helena.

Przy specjalnie przygotowanym stoisku najmłodsi mogli wykazać się wiedzą o Kielcach. Do wygrania były książki przekazane przez Wydawnictwo Dwukropek i Fundację Edukacji dla Demokracji.

Mała Gabrysia poprawnie odpowiedziała na pytanie „W jakich górach leżą Kielce?”.

- Wygrałam książkę, którą zamierzam przeczytać w czasie Świąt Wielkanocnych – zdradziła nam dziewczynka.

- Bardzo fajny pomysł i edukacja dla dzieci. Fajnie, że takie spotkania i jarmarki są organizowane – mówiła Pani Marta, mama Gabrysi.

W „Szlacheckiej zagrodzie” można zobaczyć świątecznie nakryty stół i małe stadko, żywych kurczaczków oraz królika. Na straganach można kupić m.in. świąteczne stroiki, rękodzieło, miody, serki, słodkości, suszone owoce czy soki.

Atrakcji nie zabraknie również w niedzielę.

Jarmark Wielkanocny, 2 kwietnia 2023 r.

PLAC ARTYSTÓW

11:00 - 18:00 WSPÓLNE GOTOWANIE Z KEVINEM AISTONEM

• warsztaty kulinarne oraz degustacja potraw świątecznych

11:00 - 18:00 STREFA DLA DZIECI: konkursy z nagrodami i animacje dla dzieci z maskotkami wielkanocnymi w godzinach 12:00 - 14:00, 16:00-18:00

11:00 - 14:00 WARSZTATY TEMATYCZNE Z BIUREM WYSTAW ARTYSTYCZNYCH

• warsztaty odbijania kart świątecznych w technice linorytu na prasie drukarskiej prowadzone przez Monikę Cybulską i Katarzynę Samczyńską.

12:00 - 16:00 WARSZTATY DLA DZIECI Z ROBIENIA LALEK Z TEATREM LALKI I AKTORA „KUBUŚ” z możliwością robienia zdjęć na atrakcyjnym tle z postaciami bajkowymi

15:00 WYSTĘP ZESPOŁU Noto Fresh SZKOŁY KIELECKIEGO TEATRU TAŃCA

Partnerami Jarmarku Wielkanocnego są: Wzgórze Zamkowe, Instytut Dizajnu, Muzeum Historii Kielc, Biuro Wystaw Artystycznych, Teatr Lalki i Aktora „Kubuś”, Kielecki Park Technologiczny, Energetyczne Centrum Nauki Industria, Kielecki Teatr Tańca, Młodzieżowy Dom Kultury, Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie oraz Straż Miejska w Kielcach.

Powrót na początek strony