Kieleckie przedszkolaki zaśpiewały o wiośnie. Po raz piąty rozbrzmiała „Piosenka Wiosenka”

Mała Scena Kieleckiego Centrum Kultury zatętniła wiosenną energią podczas piątej odsłony wokalnych zmagań najmłodszych Kielczanek i Kielczan.

Barwne stroje i dziecięcy entuzjazm zdominowały finał konkursu „Piosenka Wiosenka”, w trakcie którego przedszkolaki wyśpiewały swój zachwyt nad budzącą się do życia przyrodą. W tegorocznym konkursie wzięło udział 30 małych wykonawców reprezentujących 21 kieleckich placówek przedszkolnych.

– Naszym celem jest odkrywanie talentów oraz integracja środowiska edukacyjnego, a profesjonalna scena w nowoczesnej oprawie wizualnej pozwala dzieciom oswoić się z publicznością i czerpać radość z muzyki – mówi Elżbieta Skwara, dyrektorka Przedszkola Samorządowego nr 36 w Kielcach, głównego organizatora konkursu.

Konkurs został objęty honorowym patronatem Prezydentki Kielc oraz Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty.