Harcerz i miłośnik zwierząt. „Strażnik Roku” wybrany

Piotr Bąk uczeń Szkoły Podstawowej nr 8 w Kielcach został zwycięzcą konkursu „Strażnik Roku 2023” zorganizowanego po raz pierwszy przez Straż Miejską w Kielcach. Nagrody dla finalistów konkursu wręczył prezydent Kielc Bogdan Wenta i komendant Aneta Litwin, podczas uroczystości, która odbyła się w ratuszu.

Konkurs skierowany był do uczniów kieleckich szkół podstawowych i ponadpodstawowych i miał na celu promowanie wśród młodych ludzi bezpiecznych zachowań, zachęcanie do rozważnego spędzania wolnego czasu, a także zainspirowanie ich do zaangażowania w działania na rzecz ekologii, sportu lub wolontariatu. 

- Przyjęcie tytułu „Strażnika Roku” przekłada się również na wzmocnienie tożsamości z naszym miastem, to także forma promocji działań Staży Miejskiej oraz zachęta do pełnienia służby na rzecz społeczności lokalnej - mówiła komendant Straży Miejskiej Aneta Litwin.  

- Gratuluję Wam zwycięstwa w konkursie oraz tych wszystkich inicjatyw, które podejmujecie w trosce o nasze miasto, środowisko czy dobro waszych rówieśników. Gratulacje należą się również Waszym rodzicom i nauczycielom, którzy z pewnością mają ogromny udział w kształtowaniu waszych postaw - mówił prezydent Kielc Bogdan Wenta.

- Od dwóch lat jestem zastępowym, dbam o przyrodę, segreguję śmieci, jestem miłośnikiem zwierząt mam dwa koty, ale również wspólnie z klasą podjęliśmy się wirtualnej adopcji psa ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Dyminach. Zdobyty tytuł to dla mnie duże wyróżnienie, ale i zaskoczenie. Nie spodziewałem się, że to, co robię, zasługuje na takie uznanie - mówił Piotr Bąk, uczeń Szkoły Podstawowej nr 8 w Kielcach.

Wyróżnienia w konkursie otrzymali: Zofia Turek, Antoni Tusień oraz Kacper Kita, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 8 w Kielcach.

Nagrody przyznało jury w składzie: komendant Straży Miejskiej w Kielcach Aneta Litwin, dyrektor Kancelarii Prezydenta Urzędu Miasta Sławomir Stachura, pełnomocnik Prezydenta Miasta Kielce ds. działań miasta na rzecz obywateli Ukrainy oraz specjalista ds. Inicjatyw Społecznych i Współpracy Lokalnej Katarzyna Perdzyńska - Zarzeczny i starszy wizytator Świętokrzyskiego Kuratorium Oświaty Andrzej Jakubiak.

Powrót na początek strony