"Barvinok" muzycznie podziękował naszemu miastu i mieszkańcom za pomoc Ukrainie

Ukraińskie tańce, pieśni i melodie z różnych krajów świata usłyszeć i zobaczyć można było w sobotę, 5 listopada na Dużej Scenie Kieleckiego Centrum Kultury. W ten sposób Narodowy Zespół Pieśni i Tańca Ukrainy "Barvinok" podziękował naszemu miastu i mieszkańcom za pomoc Ukrainie. Występ młodych artystów podziwiali m.in. prezydent Kielc Bogdan Wenta i jego zastępca Bożena Szczypiór oraz pełnomocnik Prezydenta Kielc do spraw działań miasta na rzecz pomocy dla obywateli Ukrainy Katarzyna Perdzyńska-Zarzeczny.

Ukraiński Narodowy Zespół Pieśni u Tańca „Barvinok” został założony w 1984 r. i działa przy Miejskim Centrum Edukacji Artystycznej i Choreograficznej Dzieci i Młodzieży w Winnicy. Niekwestionowanym liderem, twórcą i kierownikiem artystycznym jest Petro Bojko. Wszystkie występy odbywają się na wysokim profesjonalnym poziomie, a szczerość i emocjonalność dziecięcych wykonawców mówią o uczuciach Ukraińców lepiej niż ktokolwiek inny.

Kielce i Winnicę łączy blisko 65-letnia współpraca. Mieszkańcy oraz włodarze Kielc od początku agresji Rosji na Ukrainę aktywnie włączają się w pomoc obywatelom Ukrainy przebywającym w naszym mieście oraz przyjaciołom z Winnicy.

Organizatorem wydarzenia było Winnickie Miejskie Centrum Edukacji Artystycznej i Choreograficznej Dzieci i Młodzieży Barvinok, a współorganizatorami Miasto Kielce i Kielecki Teatr Tańca.

Sponsorzy i partnerzy: Proplastica Sp. z o.o., Fundacja Świętokrzyskich Kopalni Surowców Mineralnych Kaganek, Kielecki Park Technologiczny, Kieleckie Centrum Kultury, Stowarzyszenie Integracja Europa-Wschód.

Powrót na początek strony