Ambasador Szwajcarii z wizytą w Kielcach

Fabrice Filliez, Ambasador Szwajcarii w Polsce, odwiedził Kielce. W ramach swojej pierwszej wizyty w kieleckim ratuszu spotkał się z Prezydentką Kielc Agatą Wojdą oraz odwiedził Targi Kielce podczas jubileuszowej edycji targów PLASTPOL. Tegoroczna impreza wystawiennicza gości między innymi misję gospodarczą szwajcarskich firm.

Rozmowa w Urzędzie Miasta miała charakter kurtuazyjny, jednak poruszono również kwestie relacji polsko-szwajcarskich, szczególnie w obszarach gospodarki, innowacji oraz kontaktów biznesowych. Podkreślono znaczenie szwajcarskich inwestycji w Polsce oraz rosnącą rolę naszego kraju jako partnera gospodarczego Szwajcarii.

W trakcie spotkania zaprezentowano także potencjał gospodarczy Kielc, rolę miasta jako ważnego ośrodka wystawienniczego oraz możliwości rozwoju współpracy międzynarodowej poprzez działalność Targów Kielce.

Szwajcaria należy do grona najważniejszych inwestorów zagranicznych w Polsce, a partnerstwo obu krajów obejmuje m.in. sektor nowych technologii, przemysłu, finansów i badań naukowych.