65 lat partnerstwa Kielc i Winnicy

W winnickich szkołach odbył się maraton informacyjny w ramach obchodów rocznicy współpracy miast partnerskich

W ciągu bieżącego tygodnia uczniowie klas 4-5 prezentowali swoje projekty dotyczące historii partnerstwa miasta ukraińskiego i polskiego, brali udział w quizach tematycznych, wystawach, lekcjach wychowawczych, spotkaniach Skype z uczniami ze szkół partnerskich w Kielcach i po prostu rozmawiali o wartości przyjaźni na przykładzie dwóch miast – Winnicy i Kielce.
 
W ramach maratonu dzieci otrzymały odblaskowe bransoletki opatrzone okolicznościowym logo i herbami obu miast, które ufundowało Miasto Kielce i Stowarzyszenie Integracja Europa-Wschód w Kielcach.
 
- Takie wydarzenia edukacyjne pomagają naszym uczniom lepiej zrozumieć partnerstwo między Ukrainą a Polską, poznać zwyczaje, kulturę i historię Kielc, miasta, które od ponad pół wieku pozostaje naszym wiernym przyjacielem.  Chcielibyśmy podziękować naszym partnerom z Kielc za nieustanną pomoc dla naszej społeczności i wspieranie naszych uczniów – mówi Oksana Jacenko, dyrektor Departamentu Oświaty Winnickiej Rady Miejskiej.

Powrót na początek strony