60 lat minęło. Jubileusz Szkoły Podstawowej nr 22

Społeczność dwudziestki dwójki świętuje 60 lat istnienia szkoły przy ulicy J. Gagarina 3.

Korytarze placówki wypełniły się po raz pierwszy 1 września 1966 r. Wówczas kierownictwo objęła pani Jadwiga Domagała. Naukę rozpoczęło 952 uczniów, a Grono Pedagogiczne liczyło 31 osób. Szkoła Podstawowa nr 22 powstała w ramach realizacji planu o budowie Tysiąca Szkół na Tysiąclecie Państwa Polskiego.  

Patronem szkoły od 1997 roku jest generał Stanisław Maczek, a 4 października 2024 w szkole gościła Karolina Maczek-Skillen, wnuczka generała.

Obecnie dyrektorem placówki (od 2022 roku) jest Michał Kucmin (również nauczyciel historii i WOS-u). Grono Podygocze tworzy ponad 40 nauczycieli, wśród których jest 17 wychowawców. Co roku w maju obchodzone jest Święto Szkoły, podczas którego oprócz części oficjalnej odbywa się Festyn Rodzinny, będący okazją do wspólnej zabawy uczniów, ich rodziców i nauczycieli.

W 2025 roku w ramach Kieleckiego Budżetu Obywatelskiego szkoła doczekała się modernizacji boiska. Na miejscu asfaltowego placu powstał nowy wielofunkcyjny kompleks sportowy z nawierzchnią poliuretanową do piłki nożnej, ręcznej i koszykówki, boisko do siatkówki oraz 60-metrowa bieżnia sprinterska ze skocznią w dal.