15 lat Stadionu Miejskiego

To już 15 lat! 1 kwietnia 2006 roku oddany do użytku został najnowocześniejszy wówczas stadion piłkarski w Polsce.

W meczu otwarcia Korona Kielce zmierzyła się z Zagłębiem Lubin. To właśnie zawodnik gości, Dawid Plizga, w 55. minucie spotkania zapisał się na stałe na kartach historii obiektu przy ul. Ściegiennego, jako zdobywca pierwszej bramki. Pierwszego gola dla Korony na Stadionie Miejskim strzelił trzy minuty później Krzysztof Gajtkowski.

Stadion Miejski został wybudowany w miejscu starego obiektu Błętkitnych Kielce. Nad prawidłową realizacją inwestycji czuwał Komitet Budowy Stadionu.

Prace budowlane ruszyła zimą 2004 roku. Projekt przygotowała warszawska firma "ATJ Architekci". Ograniczenia finansowe i usytuowanie wybranego terenu  złożyły się na to, że stadion został wybudowany na dosyć małej jak na stadion piłkarski powierzchni. Obiekt charakteryzuje się prostokątną bryłą.

Maksymalna pojemność trybun wynosi 15 700 miejsc siedzących na mecze międzypaństwowe. Ze względu na ograniczenia prawne i obowiązek zachowania stref bezpieczeństwa pomiędzy sektorami kibiców miejscowych, a sektorem kibiców gości, na trybunach przeznaczonych dla gospodarzy mogą zasiąść jednocześnie 13 823 osoby oraz 777 osób w sektorze fanów przyjezdnych.

Przez ostatnie 15 lat dwukrotnie zmieniała się oficjalna nazwa stadionu. W latach 2014-2018 obiekt nazywał się Kolporter Arena, a od 2018 roku jest to Suzuki Arena.

Od 2006 roku przy ul. Ściegiennego 8 rozegrano kilkaset spotkań. Wiele z nich zapadło w pamięci fanów Korona Kielce. Jednym z nich jest z pewnością mecz z Legią Warszawa rozegrany 21 września 2007 roku, który kielczanie wygrali 1:0.

Trzykrotnie Stadion Miejski w Kielcach gościł seniorską reprezentację Polski. Dokładnie 12 lat temu przy ul. Ściegiennego Biało-Czerwoni pokonali San Marino 10:0, ustanawiając, niepobite dotąd, rekordowe zwycięstwo.

Kielecka arena była również gospodarzem Młodzieżowych Mistrzostw Europy w 2017 roku.